Milí čtenáři a chovatelé,

Chci tímto pozdravit a přivítat všechny, kdo se procházíte po našich stránkách. Jsou zatím ve vývoji a jsme si vědomi, že mají ještě nejrůznější nedostatky. Staví je můj manžel ve volných chvílích, kterému za to moc děkuji, obdivuji jeho trpělivost s počítačem .

K plemeni Papillon, jsem se dostala trochu obklikou. Od svých dvanácti let jsem začala chodit na cvičák nejprve spíš jako divák, občas jsem si půjčila malou kníračku od babičky, ale byla už stará, a tak jsem si po několika týdnech domluvila u sousedů fenu Německého ovčáka, se kterou jsem začala aktivně cvičit. Jak šel čas, cvičila jsem i jiné vypůjčené Německé ovčáky a udělala jsem i několik zkoušek z výcviku. Jednu starší fenu NO, které zemřel páníček jsem také uchovnila - zmiňuji to kvůli ní, byla moc fajn. Dlouho jsem čekala na vlastní štěně, bohužel osud mi to několikrát zkomplikoval (vrozená těžká epilepsie štěněte, otrava, s posledním štěňátkem jsme přivezli od chovatelky parvovirózu - tenkrát očkování nebylo tak kvalitní). Bylo to dost děsné období a nerada na to vzpomínám. Více než rok jsem se neodvážila jakékoliv štěně přivézt, nemoci jako parvoviróza a psinka dost řádily, a přestože jsme doma vše po poslední zavlečené nemoci vydezinfikovali, zahrada nešla nijak vyčistit - dle rad veterináře nezbývalo, než počkat než slunce a mráz vše spálí.

Bylo jaro roku 2000 a konečně přišel čas pořídit si nové štěně, smůla nebo štěstí, po celé republice nebyl pořádný Německý ovčák pes, vhodný k výcviku - internet nebyl běžně dostupný a já četla snad všechny časopisy s inzeráty na štěňata NO... nikde nic a najednou jsem spatřila uprostřed jednoho časopisu překrásnou fotku velmi optimisticky koukajících Papillonů paní Evy Dostálové, okamžitě jsem jí volala a informovala se na vše (byla jsem ohledně tohoto plemene laik, v tu chvíli jsem věděla jen to, že se mi ten pejsek moc líbí), neměla jsem představu o ceně - upřímně hlavně jsem čekala, finanční překážky, myslela jsem si, že takové štěně nebudu schopna ani zaplatit. Paní Eva Dostálová mne velmi mile překvapila, všechny moje všetěčné otázky zodpověděla (měla jsem trochu obavy aby se neurazila...), a pak......nic nebránilo ničemu...

Jela jsem se na štěně okamžitě podívat - splnilo mé očekávání a za tři neděle jsem si ho přivezla, GRIMBELLA Sol Edo, říkáme mu Elíšku. Od té doby jsem si jinou rasu nepřivezla ani žádného Německého ovčáka, které mám stále moc ráda a jezdím na jejich výstavy..... Papillon mi maximálně vyhovuje, je svůj, je to osobnost přitom velmi milá a společenská, respektuje a chce být respektován, vyžaduje pozornost, ale klidně si trpělivě počká, když na něj nemáte čas hned...., ale nesmíte mu ten čas dlužit - v tom je to jeho kouzlo (je moudrý).

V zimě 2005 jsem si přivezla od stejné chovatelky Evy Dostálové NOMELII Sol Edo, říkáme jí Amálko, jako předpokládanou nevěstu k Elíškovi.


Jindřiška Seberová (Fenclová)


Copyright (c)2012 Karel Sebera. Poslední aktualizace 22.01.2012.


Parfemy.cz Nakupnicentrum.cz Hodinky.cz Krasa.cz
Prozdravi.cz

Zajímavosti

10.9. 2011
narození 2. dcery Klaudie
rok 2010
rekonstrukce RD
srpen.2008
narození 1. dcery Karolíny


Odkazy

Sol Edo
www.stenata.cz
KCHMPP
Web zdarma
Šablony www stránek
Kojící polštáře, monitory dechu a chůvičky, dudliky, dětské pleny - rajmaminek.cz